Aktualności
bird
sun

Charytatywny Bal Karnawałowy

Organizacja  bali charytatywnych  jest już tradycją wpisaną w życie naszego przedszkola.10 lutego 2018r. już po raz dziesiąty Rada Rodziców, Dyrekcja oraz pracownicy przedszkola zorganizowali Jubileuszowy Charytatywny Bal Karnawałowy, na którym bawili się rodzice, sympatycy oraz przyjaciele naszego przedszkola – w sumie ponad 100 osób. Bal już po raz trzeci odbył się w Kątach,  a gościom tradycyjnie przygrywał do tańca zespół „METRO”. Było mnóstwo wspólnych zabaw i pląsów. Nie zabrakło również atrakcji walentynkowych, w tym lizaków w kształcie serduszek , czy walentynkowej loterii z cennymi nagrodami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także torby z misiem, zachęcające zarówno do romantycznych wypraw we dwoje, jak również wyjazdów rodzinnych.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, zaprzyjaźnionym instytucjom, rodzicom zaangażowanym w organizację balu oraz  wszystkim przyjaciołom naszego przedszkola - bez WAS nie byłoby tak wspaniałego BALU ! Wszystkim gościom dziękujemy za świetną zabawę i niepowtarzalny nastrój.

Do zobaczenia za rok!!!

TŁUSTY CZWARTEK W NASZYM PRZEDSZKOLU

Tłusty czwartek tradycyjnie wypada w ostatnim tygodniu karnawału, przed Środą Popielcową, która rozpoczyna Wielki Post, poprzedzający Wielkanoc. Jest to święto głównie łasuchów i tradycja nas wszystkich. W ten dzień odstawiamy wszystkie diety i postanowienia, by skusić się choć na jednego pączka.

W naszym przedszkolu również pamiętamy o tej słodkiej tradycji. 8 lutego, dzieci z grupy Słoneczek w pięknych kucharskich strojach witały wszystkich, którzy wchodzili do przedszkola, częstując pysznymi pączkami.  Zarówno przedszkolaki, jak ich rodzice, dziadkowie i opiekunowie zajadali z apetytem przygotowane słodkości. Trudno sobie wyobrazić, aby ktoś zapominał o spróbowaniu w tym dniu pulchnego pączka, co stanowi zadośćuczynienie wielowiekowej polskiej tradycji i ponoć przynosi pomyślność i powodzenie w życiu .Ten stary zwyczaj na dobre zadomowił się naszym przedszkolu.

Tradycje zajmują znaczące miejsce w życiu każdego człowieka.Obok rodziny ważną funkcję w kultywowaniu tradycji spełnia przedszkole. To przecież tutaj dziecko spędza sporą część swojego dnia. W naszym przedszkolu nie zapominamy o roli kultywowania polskich tradycji, dając przykład naszym wychowankom. Dziękujemy, że mogliśmy z Wami dzielić ten dzień!

Bal u Królowej Zimy

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są wszelkiego rodzaju bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak było i u nas. W dniu 02.02 w naszym Przedszkolu odbył się Bal Przebierańców – Bal u Królowej Zimy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy - komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek Czerwony Kapturek, Syrenka, Kot w Butach. Panie także wyglądały inaczej niż zwykle, każda wymyśliła dla siebie wesoły, kolorowy strój. Bal otworzyła zgodnie ze zwyczajem Królowa Zima - Dyrektor przedszkola Urszula Michlicka. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce –  przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zmęczonych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami.

"Walczymy i Tańczymy" - kolejne spotkanie z kulturką

Dziś w sali naszego przedszkola dzieci miały okazję wziąć udział w spotkaniu edukacyjno-muzycznym pt. "Walczymy  i Tańczymy".  Artyści Teatru Kulturka zabrali przedszkolaków w podróż do Brazylii podczas, której zaprezentowali w rytmach brazylijskiej muzyki pokaz sztuki walki Capoeira oraz pokazali jak wygląda zabawa karnawałowa w Rio de Janeiro. Dzieci z uśmiechem na twarzy dołączyły do zabawy tanecznej, o jak było wesoło. 

Kochamy Babcię i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Dla swych wnuków dziadkowie mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce 18 i 19 stycznia odbyły się uroczyste spotkania. Młodsze dzieci spotkały się ze swoimi Babciami i Dziadkami w salach przedszkola,  natomiast starsze przedszkolaki zaprosiły swoich gości do kina na wielki koncert. Nasi goście mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki, tańce i grę na instrumentach oraz inscenizację Jasełek. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Wszędzie słychać było gromkie „ Sto lat”. Wnuczęta  obdarowały  babcie i dziadków przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystych spotkań były słodkie poczęstunki oraz wspólne zabawy i tańce. Atmosfera była uroczysta, podniosła, pełna radości, uśmiechu i wzruszeń. Takie spotkania wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.