Aktualności
bird
sun

Niepodległa od 100 lat ...

  „Niepodległa od 100 lat’ pod takim tytułem w piątek 9.11.2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. Uroczystość została przygotowana przez dzieci i panie  z wszystkich grup przedszkolnych. Podczas akademii wykorzystano okolicznościowe wiersze i znane pieśni patriotyczne, piosenki, a także tańce poświęcone ojczyźnie i wszystkim tym, którzy polegli za jej wolność. Nad całością czuwała pani Ania R., pani Dorotka oraz pan Krystian. Tego dnia  zostały także wręczone dzieciom nagrody za udział w konkursie plastycznym „Niepodległość mojej Ojczyzny”. Został on skierowany do dzieci i ich rodziców. Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych. Wpłynęło wiele pomysłowych, pięknych prac. Dziękujemy! Uroczystość zakończono wspólną recytacją wiersza Katechizm Polskiego Dziecka oraz odśpiewaniem Hymnu Polski. Wszystkie dzieci nauczyły się czterech zwrotek Mazurka Dąbrowskiego i przepięknie go zaśpiewały, a śpiewały trzymając w ręku bało – czerwone chorągiewki, które otrzymały z rąk pani dyrektor Urszuli Michlickiej i Barbary Konke. Po uroczystości łącząc się z całą Polską, równo o  godzinie 11.11 jeszcze raz odśpiewaliśmy hymn Polski oraz posadziliśmy na placu przedszkola DĄB NIEPODLEGŁOŚCI. Odwiedził nas także Marszałek Józef Piłsudski (uczeń liceum w mundurze Marszałka), postać tej wielkiej osoby przybliżyła dzieciom pani Elżbieta Sypniewska. To był dzień niezwykle patriotyczny.

.

 

Goście w przedszkolu - spotkanie z policjantem

Spotkania z policjantem to już tradycja w naszym przedszkolu, dlatego 17 listopada przybyli do nas z wizytą goście z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Policjanci spotkali się z przedszkolakami wszystkich grup wiekowych. Dzieci bardzo serdecznie powitały gości, a przedszkolacy z grupy „Stokrotki” w wierszu i piosence opowiedziały o zasadach bezpieczeństwa  przypominając  jednocześnie numery alarmowe. W dalszej części spotkania głos zabrali policjanci, dzieci z zainteresowaniem słuchały tego, co mówili o zasadach bezpieczeństwa w domu i w przedszkolu oraz zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dziękujemy za udane spotkanie :)

 

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel jest jak cicha przystań na szerokim oceanie życia.
Czuwa, czeka, a kiedy nadejdzie czas - ustawia żagle na wiatr.
Razem z nim, każdy okręt wypływa na pełnych żaglach.

12 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Na twarzach nauczycieli oraz pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali dla wszystkich zaproszonych gości specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Dzieci z każdej grupy złożyły serdeczne życzenia dla swoich pań w postaci przygotowanej piosenki i wiersza. To był naprawdę wspaniały koncert życzeń. Wszystkie przedszkolaki otrzymały wielkie brawa. Nad całością czuwały pani Dorotka Ś. i pani Ania R. Dyrektor Urszula Michlicka  złożyła nauczycielom ciepłe życzenia radości i zdrowia. Zatrzymamy w pamięci obraz odświętnie ubranych przedszkolaków, zapach kwiatów, smak słodkich lizaków oraz wspaniałą atmosferę. Dziękujemy.

 

Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy ...

Tak, tak to już X Spartakiada Przedszkolaków. 09.X.2018 roku w sali sportowej LO odbyła się kolejna spartakiada, tym razem pod hasłem "Bądźmy zdrowi - wiemy, więc działamy". W zawodach wzięły udział trzy grupy: Stokrotki, Pszczółki i Wiewiórki. Przedszkolaki rywalizowały w kilku konkurencjach: podawanie piłki między nogami, slalom między pachołkami, rzut do celu, tor przeszkód. Tegoroczną spartakiadę wygrały Pszczółki oraz Wiewiórki. Grupa Stokrotki zajęła II miejsce. Podczas każdej spartakiady pojawiają się konkurencje dla rodziców oraz opiekunów grup  - w tym roku było to zbijanie balonów przywiązanych do nóg. Impreza była wspaniała, a jeszcze wspanialsze medale i dyplomy wręczone przez Dyrektor Urszulę Michlicką i Barbarę Konkę.

Dziewczynki ślą najlepsze życzenia...

W naszym przedszkolu uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach państwowych, rodzinnych i przedszkolnych. Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września, to ważna uroczystość. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki: własnoręcznie namalowane laurki, drobne prezenty, składały życzenia, ściskały i całowały. Wszystkiego najlepszego :)