Aktualności
bird
sun

"W zaczarowanym lesie" - bawimy się wesoło.

„W zaczarowanym lesie” bawili się wszyscy -  przedszkolacy, nauczyciele, pracownicy przedszkola oraz dyrekcja. Pod takim tytułem odbył się dzisiaj 11 stycznia 2019 roku bal karnawałowy w naszym przedszkolu. Bal rozpoczął się od krótkiego przedstawienia zorganizowanego przez nauczycieli (panią Dorotkę, Anię, pana Krystiana oraz dyrektor Urszulę Michlicką i Barbarę Konkę. Po wesołym przedstawieniu z Jasiem, Małgosią, Babą Jagą, Czerwonym Kapturkiem i Leśnym Ptaszkiem rozpoczął się szalony bal przedszkolaków,  którego wodzirejem był niezastąpiony pan Krystian Bartczak. Były też wesołe konkursy, słodycze oraz prezentacja barwnych strojów przygotowanych przez rodziców.  Takie bale to tradycja w naszym przedszkolu, a że są potrzebne świadczą radosne buźki naszych dzieci.

Główna nagroda w konkursie "Anioły 2019"

Grupa „Wiewiórki” z naszego przedszkola „Miś” zdobyła główną nagrodę w konkursie „Anioły 2019” w Kazimierzu Biskupim. 21 Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły 2019” odbył się wczoraj  - 9 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kazimierzu Biskupim.Udział w nim wzięło osiem zespołów jasełkowych z powiatów: słupeckiego i konińskiego.Komisja artystyczna pod przewodnictwem instruktora teatru z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie Pauliny Pachulskiej – Wojdak przyznała nagrodę główną grupie „Wiewiórki” z naszego przedszkola. Opiekunem i instruktorem grupy jest pani Dorota Świerczek Gratulujemy dzieciom i naszej koleżance pani Dorotce.

" *** "

 
Wigilijna Święta Noc, od opłatka bije blask,
ale gdzieś tam ulicami krążą ci, co są dziś sami.
Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?
Wigilijna Święta Noc, niesie łaskę w każdy dom.
Serca swoje otwieramy dla tych, którzy są dziś z nami.
I z czułością wspominamy tych, co już odeszli stąd.
 
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych oraz wytchnienia od codziennych obowiązków. Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń.
                                            Dyrekcja I Pracownicy Przedszkola
 

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Dziś od rana czuło się u dzieci wielkie emocje. Czy i kiedy przyjdzie Mikołaj? I co przyniesie? Najmłodsze przedszkolaki doczekały się Go zaraz po śniadaniu, a starsze dzieci troszeczkę później. Dzieci były oczarowane spotkaniem z Mikołajem. Wszystkie otrzymały pięknie prezenty, miały okazję przytulić się do niego i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Przedszkolaki w ramach wdzięczności przygotowały dla Mikołaja piosenki i wierszyki. Magiczny gość obejrzał, także razem z całą przedszkolną społecznością Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki”. W ten grudniowy dzień podczas przedstawienia jasełkowego  mali aktorzy zabrali widzów w podróż do Betlejem, przekazując tym samym wszystkim zebranym cząstkę świątecznej magii. Przedstawienie było wyjątkowe, tak jak wyjątkowe są Święta Bożego Narodzenia. Po powrocie z kina SOKOLNIA wszystkie dzieci zebrane w sali przedszkola wysłuchały fragmentu Pisma Świętego przeczytanego przez Panią Dyrektor Urszulę Michlicką. Następnie Pani Dyrektor złożyła dzieciom i pracownikom świąteczne życzenia. W świadomym przeżywaniu Bożego Narodzenia pomaga pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów świątecznych – dzieci, w tym dniu śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem, jadły  uroczysty, wigilijny obiad. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje podkreślały rangę tego dnia.

"RAZEM NA ŚWIĘTA"

Okres przedświąteczny to najlepszy czas, aby okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy. Społeczność Przedszkola MIŚ w ramach przedświątecznego wolontariatu włączyła się w akcję „Razem na święta”. W akcję zaangażowali się zarówno rodzice, nauczyciele i dzieci. Wszystkie inicjatywy były ważne. Na terenie przedszkola zostało zorganizowane przedświąteczne spotkanie dla emerytów i seniorów podczas, którego dzieci z grupy „Wiewiórki” przedstawiły muzyczne „Jasełka”. Goście zostali obdarowani symboliczną bombką wykonaną przez grupę „Słoneczka”. Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Do tej akcji przyłączyły się przedszkolaki z grupy „Biedronek”. Dzieci wraz z rodzicami podczas warsztatów świątecznych wykonały świąteczne kartki, mamy nadzieję, że sprawią radość obdarowanym. „Biedronki” włączyły się także w akcję „Szlachetna paczka”, dzieci zbierały słodycze, artykuły spożywcze, zabawki - jednym słowem wszystko to co może pomóc w organizacji świąt. ”Pszczółki” także potrafią pomagać, dzieci z tej grupy przygotowały paczki z artykułami papierniczymi i plastycznymi, które zostały przekazane podopiecznym z Domu Opieki Społecznej w Mielrzynie. WARTO POMAGAĆ !!!