Aktualności
bird
sun

Ciekawostki w objazdowym Planetarium

11 czerwca w naszym przedszkolu zagościło Objazdowe Planetarium dzięki, któremu mogliśmy w niecodzienny sposób z bliska podziwiać kosmos i ……dinozaury. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule w kształcie półkuli, która stanowiła idealną namiastkę kosmosu i krajobrazu przypominającego czasy wielkich gadów – dinozaurów. Potężny namiot – kopuła,  już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. W zaciemnionym wnętrzu odbyła się ciekawa projekcja, dzięki której przedszkolaki poznały w jaki sposób na świat przychodziły dinozaury. Ich potężne sylwetki co rusz przebiegały obok dzieci zebranych w namiocie. Nigdy dotąd nie były tak blisko nas jak dziś. Następnie odbyła się druga projekcja podczas, której dzieci poznały historię gwiazdy, która niespodziewanie pojawiła się na niebie. Jej przygody, spotkania z innymi ciałami niebieskimi dostarczyły dzieciom wielu wiadomości o kosmosie. Taka nietypowa przygoda dzieciom bardzo się podobała i sprawiła im ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, a jednocześnie wprowadzając do świata potężnych gadów, które wyginęły oraz planet, gwiazd i kosmosu.

Rajd rowerowy - "Z Pszczółką Mają ratujemy pszczoły"

Rajd rowerowy to świetna forma spędzania wolnego czasu. W naszym przedszkolu takie rajdy organizujemy od kilku lat. Z roku na rok przybywa uczestników, w tym roku było ich około 170. 7 czerwca w przepiękny, słoneczny piątek odbył się rajd rowerowy ulicą Armii Krajowej, Wojska Polskiego, Jeziorną i  ścieżkami lasku, w którym uczestniczyły dzieci, ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie oraz dyrekcja, nauczyciele i personel przedszkola. Wszyscy świetnie byli przygotowani, dzieci miały obowiązkowe kaski,  niesamowitą chęć przygody, doskonałe humory i jak się okazało super kondycję. W naszym przedszkolu, rajd rowerowy jest jednym ze sposobów propagowania aktywnego spędzania czasu wolnego i zdrowego stylu życia, integracji środowiska przedszkolnego, jak również upowszechniania sportu rodzinnego i traktowania roweru, jako środka transportu. „ Z Pszczółką Mają ratujemy pszczoły”, taki był tytuł rajdu, który miał zwrócić uwagę dzieci i rodziców na problem ginięcia, jakże ważnych owadów. Wszystkie zabawy na trasie związane były z pszczołami i ich życiem. Dzieci układały z kolorowych kół plastry miodu, robiły lornetki do obserwacji pszczół, z bibuły skręcały kwiaty tworząc barwną łąkę, a na koniec zajadały chleb z pysznym, słodkim miodem. Dla wytrwałych uczestników na mecie czekała kiełbaska z grilla, ciasto, kawa, herbatka i soki. Zabawa była fantastyczna.

Śmiech, radość i zabawa w Misiu.

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci. W naszym przedszkolu tego dnia bawiliśmy się wesoło.  Początkowo była to zabawa  z Cyrkiem Obimbolandio. Bywa, że dzieci idą do cyrku, a tym razem to cyrk przybył do nich.  Występ artystów zachwycił naszych najmłodszych. Wśród atrakcji znalazły się m.in. żonglerka, akrobatyka, sztuczki magiczne. Całości dopełniała wesoła muzyka i barwne stroje artystów. Program dostarczył przedszkolakom wiele radości i solidną dawkę śmiechu. W dalszej części panie nauczycielki porwały przedszkolaków w muzyczną podróż. Dzieci bawiły się wspaniale na placu przedszkolnym. I choć przedszkolaki codziennie otrzymują wiele miłości i serca od naszych nauczycieli i personelu, w tym czasie czuły się naprawdę wyjątkowo, uśmiech nikomu nie schodził z twarzy. Tego dnia pamiętaliśmy, także o urodzimach naszego patrona  - Misia. Mieliśmy dla niego garść pełną życzeń - wiersze, piosenki oraz barwne laurki. Żyj Misiu 100 lat. Dzień pełen wrażeń szybko skończył się, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Miś Teddy Eddie ma 10 lat

Miś Teddy Eddie  ma już 10 lat. Co roku odwiedza  naszych przedszkolaków zachęcając ich do nauki języka angielskiego. W piątek 31 mają także nas odwiedził. Tym razem uczył dzieci zachowania w sklepie, dbania o naszą planetę poprzez segregację śmieci oraz częste „porzucanie” samochodu na rzecz jazdy rowerem i pieszych wycieczek.

 

Nauczyciele i Rodzice dzieciom ...

Już po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyła się rzecz wyjątkowa. Nauczyciele, dyrekcja oraz rodzice przygotowali niespodziankę dla dzieci – teatrzyk. Kadra pedagogiczna zagrała w przedstawieniu „Królewna na ziarenku grochu”, natomiast rodzice przygotowali bajkę „Śnieżka”. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć  panią, pana, czy mamę wcielającą się w jedną z postaci bajkowych. Kolorowe stroje, wesoła muzyka, ruch sceniczny wszystko to sprawiło, że na widowni było wesoło. My dorośli wiemy, co fascynuje nasze maluchy, jak wywołać uśmiech na ich twarzach i nauczyć pożytecznych umiejętności przez zabawę i podróż do krainy bajki.