Aktualności
bird
sun

Babciu, Dziadku żyj sto lat!

"Jaki to jest dzień wesoły, najprawdziwsze święto,

widzę babcię tak szczęśliwą, pięknie uśmiechniętą,

dziadek jaki elegancki, pięknie ogolony,

to dla babci, mojej babci, czyli jego żony"

Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które mają w kalendarzu stałą datę. To jedne z piękniejszych dni, które przepełnione są miłością i ciepłem. W tym roku, w związku z Pandemią Covid-19, dzieci nie mogły gościć swoich ukochanych dziadków w przedszkolu. Jednak przy pomocy nagrań i fotorelacji przekazały im życzenia. Przedszkolaki przyszły w tym dniu elegancko ubrane a na ich twarzach gościł uśmiech. Pięknie zaprezentowały piosenki, wiersze oraz życzenia, które panie mogły przekazać dziadkom za pośrednictwem rodziców - przez Internet. Wszystkie przedszkolaki włożyły w przygotowania wiele serca i radości. Nie zabrakło również drobnych upominków, które dzieci robiły wraz ze swoimi paniami doceniając role babci i dziadka w ich życiu i chcąc im za wszystko podziękować. 

Idą święta ...

     Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia, która odbyła się 18 grudnia.  W tym roku ze względu na pandemię wspólne przeżywanie tej ważnej uroczystości wyglądało nieco inaczej. Dzieci wraz z nauczycielkami pięknie przystroiły swoje sale, udekorowały stoły do wigilijnego obiadu, ubrały choinki przygotowując w ten sposób miejsce na przyjęcie Mikołaja i wspólne zdjęcia. Mikołaj w towarzystwie pani dyrektor Urszuli Michlickiej i Barbary Konke wędrował od sali do sali dźwigając ciężki worek z prezentami. W podziękowaniu za prezenty przedszkolaki tańczyły i śpiewały do świątecznej muzyki, a staruszek z siwą brodą mocno bił brawo. Po występach pani  dyrektor  złożyła   dzieciom  i  pracownikom  przedszkola  bożonarodzeniowe  życzenia,  wszyscy podzielili  się  opłatkiem  a  następnie  zasiedli do stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Mikołajki to fajny dzień ...

    Mikołajki to fajny dzień …, to taki przedsmak Świąt Bożego Narodzenia.

   Mikołaj 6 grudnia przychodzi do nas jako wspomnienie Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszym przedszkolu dzień „Mikołajek” również był wyjątkowy i magiczny. Przedszkolaki od samego rana czekały na jego wizytę. Niestety, nie zobaczyły go, chyba bardzo się śpieszył. Zostawił jednak pod choinką wspaniałe prezenty, których otrzymanie dostarczyło dzieciom mnóstwo radości i uśmiechu. Dziękujemy Ci Święty Mikołaju…

   Tego dnia z okazji Mikołajek odwiedził dzieci Burmistrz Miasta Słupcy Michał Pyrzyk, w-ce burmistrz Jacek Szczap oraz inspektor do spraw oświaty Mariusz Król. Przybyli goście także przynieśli prezenty – czekoladowe mikołaje oraz przenośny głośnik.

    W  wydarzeniu on-line Słupecka Magia Świąt wzięły udział  dzieci z grupy „Pszczółki” . Przedszkolaki wykonały wszystkie zadania ogłoszone przez Mikołaja. Czeka na nie nagroda. Brawo .

„ ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA”

 „Czy to wczoraj, czy to dziś-

              wszystkim jest potrzebny miś”

                                        Bechlerowa

 

25 listopada przypada przesympatyczne święto - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu. O tym święcie nie zapomniały także przedszkolaki z Przedszkola nr 2 "Miś" w Słupcy. W każdej grupie dzieci razem z Misiami, które wyjątkowo na ten dzień pojawiły się w sali, śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Było mnóstwo atrakcji i zabaw integracyjnych. Dzieci ze wszystkich grup przygotowały piękne ozdoby i prace plastyczne z pluszowym misiem w roli głównej.

Wyjątkowym wydarzeniem w tym Dniu było pasowanie najmłodszej grupy „Krasnali”  na przedszkolaków. Najmłodsi zaprezentowali w obecności Pani Dyrektor swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, taneczne a także językowe. Trzeba przyznać, że spisali się doskonale. Złożyli uroczystą przysięgę: zjadać wszystko z talerzyka, tańczyć kiedy gra muzyka, bawić się pięknie z kolegami, kochać swoje panie i z uśmiechem czekać na mamy. Po takiej obietnicy, dyrektor Urszula Michlicka dokonała „pasowania”. Na pamiątkę tego wielkiego wydarzenia dzieci otrzymały Misie i dyplomy.

Dzień Misia na długo zostanie w naszej pamięci.

 

 

 

"Przedszkolaki spod biało - czerwnej"

 Przedszkole nr 2 „Miś” Przedszkolem Młodych Patriotów

12 listopada w naszym Przedszkolu  „Miś” przedszkolaki świętowały 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Przedszkolaki w odświętnych strojach  zaprezentowały  wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Cała społeczność przedszkola - każda grupa ze swoimi Paniami w obecności Pani dyrektor i wicedyrektor we właściwej postawie zaśpiewała  Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci  bezbłędnie odpowiedziały na pytania   z „Katechizmu polskiego dziecka”, które stawiała im Pani dyrektor Urszula Michlicka. Okazało się, że każdy przedszkolak z Misia świetnie zna wiersz Władysława Bełzy, a średniaki i starszaki potrafią wymienić wszystkie symbole związane z naszą Ojczyzną.. Misiowe Przedszkolaki udowodniły, że są prawdziwymi patriotami. Każde dziecko otrzymało dyplom z zaszczytnym tytułem  „Małego Patrioty”.  Ten uroczysty dzień okazał się bardzo dobrą lekcją historii dla dzieci.                                                                                                            Nasze Przedszkole już w ubiegłym roku otrzymało certyfikat PRZEDSZKOLA MŁODEGO PATRIOTY.

Podkategorie