Aktualności
bird
sun

"Przedszkolaki spod biało - czerwnej"

 Przedszkole nr 2 „Miś” Przedszkolem Młodych Patriotów

12 listopada w naszym Przedszkolu  „Miś” przedszkolaki świętowały 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.  Przedszkolaki w odświętnych strojach  zaprezentowały  wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej. Cała społeczność przedszkola - każda grupa ze swoimi Paniami w obecności Pani dyrektor i wicedyrektor we właściwej postawie zaśpiewała  Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci  bezbłędnie odpowiedziały na pytania   z „Katechizmu polskiego dziecka”, które stawiała im Pani dyrektor Urszula Michlicka. Okazało się, że każdy przedszkolak z Misia świetnie zna wiersz Władysława Bełzy, a średniaki i starszaki potrafią wymienić wszystkie symbole związane z naszą Ojczyzną.. Misiowe Przedszkolaki udowodniły, że są prawdziwymi patriotami. Każde dziecko otrzymało dyplom z zaszczytnym tytułem  „Małego Patrioty”.  Ten uroczysty dzień okazał się bardzo dobrą lekcją historii dla dzieci.                                                                                                            Nasze Przedszkole już w ubiegłym roku otrzymało certyfikat PRZEDSZKOLA MŁODEGO PATRIOTY.

Kwiaty dla Przedszkola

Kwiaty dla Przedszkola”

 

W ramach współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i prowadzoną akcją POMOC DLA POSIADACZY CHRYZANTEM”, Przedszkole pozyskało te przepiękne kwiaty, które są ozdobą listopadowego krajobrazu.

                                                                               Dziękujemy!

Przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła Pamięta"


W pierwszych dniach listopada w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań. Dlatego też, nasze przedszkole włączyło się w akcję Ministra Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”. W ramach tej inicjatywy przygotowaliśmy gazetkę upamiętniającą  zasłużonych dla naszego miasta i przedszkola. Nawiązaliśmy do polskiej tradycji świąt zadusznych - wspominaliśmy osoby ważne dla lokalnej wspólnoty a dzieci wykonały prace plastyczne związane z bohaterami naszej małej ojczyzny. Wystawę prac dzieci można było podziwiać w holu przedszkola. Dziękujemy! Pamiętamy!

"Misiaki" o Wielkich Sercach - Finał zbiórki: 200kg karmy dla schroniska w Katarzynowie !

Chłodna jesień i zima to trudny okres dla zwierząt. W naszym przedszkolu dzieci uczą się wrażliwości i bezinteresownej pomocy zarówno wobec siebie i innych ludzi, jak również w stosunku do zwierząt. Doskonałą okazją do kształtowania tych postaw byla zorganizowana zbiórka na schronisko w Katarzynowie, która swój finał miała w Dzień Kundelka. Jesteśmy dumne z całej naszej przedszkolnej społeczności. Dzięki dobrym sercom udało się uzbierać ok 200 kg karmy, a dodatkowo smycze, obroże i koce. Nie spoczywamy jednak na laurach i działamy dalej w naszych ekologicznych i charytatywnych działaniach ❤️ Wszystkim którzy włączyli się do akcji jeszcze raz DZIĘKUJEMY ❤️

"Święto Ziemniaka"

Jesień to czas, kiedy z drzew spadają kolorowe liście, a pod drzewami możemy znaleźć kasztany i żołędzie. Jest to również czas zbiorów ziemniaków, a tym samym doskonała okazja do wspólnej zabawy oraz do lepszego poznania tego jakże popularnego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z "Misia" i 21 października obchodziły Święto Ziemniaka. Atrakcji nie brakowało. Podczas zajęć dzieci miały okazje dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat: skąd pochodzą, gdzie rosną, jakie potrawy możemy z nich zrobić.. I dlaczego czasem nazywamy je kartofelkami, czasem ziemniakami, czy też pyrami. Przedszkolaki bawiły się stempelkami wykonanymi z ziemniaków. Stworzyły również przeróżne "stworki". Dzień wypełniony był śmiechem, a na stołach podczas obiadu i podwieczorku królowały potrawy z ziemniaków.

Podkategorie