Udział przedszkolaków z " Misia" w obchodach 100 rocznicy urodzin Edwarda Fiszera.
bird
sun

Udział przedszkolaków z " Misia" w obchodach 100 rocznicy urodzin Edwarda Fiszera.

Dnia 10 października 2016r. przedszkolaki z naszego przedszkola z grupy „Wiewiórek” i „ Biedronek”  wzięli  udział  w uroczystościach odsłonięcia tablicy pamiątkowej dedykowanej Edwardowi Fiszerowi w 100 rocznicę urodzin polskiego poety, autora tekstów piosenek dobrze znanym wszystkim Polakom, m.in.” Stokrotka”, „ Przyjedź  mamo na przysięgę” „ Pod papugami”, „ Sen o Warszawie” i wiele innych. Uroczystość odbyła się na słupeckim Rynku. Po powitaniu, wysłuchaniu kilku słów o zacnym Jubilacie, odsłonięciu tablicy pamiątkowej przyszła pora na wspólne zaśpiewanie „ Stokrotki”. Na ten moment czekały wszystkie  dzieci, które bardzo aktywnie włączyły się do śpiewu ich ulubionej piosenki. Doskonale poradziły sobie ze znajomością  tekstu piosenki, gdyż w ostatnim czasie właśnie ta piosenka rozbrzmiewała w murach naszego przedszkola i stała się przebojem dzieci. Jesteśmy dumni z tego, że tak wspaniały człowiek, jakim był Edward Fiszer urodził się 100 lat temu w naszej kochanej Słupcy.