11 listopada

„Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce! „

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca  rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez dzieci z grupy VI „Wiewiórki”.

Na uroczystej akademii z dumą recytowaliśmy” Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy pod kierunkiem pani Dyrektor Urszuli Michlickiej . Pamiętaliśmy również o odpowiedniej postawie podczas śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Wiemy, że nasze symbole narodowe traktujemy z szacunkiem i godnością. Natomiast o godzinie 11.11 uczestniczyliśmy w akcji „Szkoła do hymnu” zorganizowanej przez MEN.
Muzyka patriotyczna przed przedszkolem , odświętne stroje(kotyliony), piękna kolorystyka sprawiła, ze w tym dniu towarzyszyła nam niesamowita atmosfera.
Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!!

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content