Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela, pomagającego przetrwać ciężkie chwile.

24 listopada 2023 r.  przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, wzięły udział w quizie o misiach z bajek a także przedstawiły układy taneczne do misiowych piosenek. Na zakończenie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Jesienny miś”.

Tego dnia odbyło się również pasowanie nowoprzyjętych dzieci na uśmiechniętych, odważnych i dzielnych przedszkolaków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz… pluszowe misie, które już zawsze będą przypominały o tym jakże wyjątkowym dniu 🙂


Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content