Mały Ratownik – Ratownicy medyczni dzieciom

07.12.2022 r. w naszym przedszkolu miało miejsce szczególne wydarzenie.

Tego dnia odwiedzili nas ratownicy medyczni z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Dwie grupy wzięły udział w wyjątkowych warsztatach uczących, jak uratować ludzkie życie.

Z najmłodszymi dziećmi ratownicy przeprowadzili zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, obejmujące między innymi poznanie zawodu ratownika medycznego, przypomnieli numery alarmowe oraz przećwiczyli rozmowę z dyspozytorem medycznym.

Maluszki bawiły się z Mikołajem i Elfem. Ich zadaniem było ułożenie numerów alarmowych z klocków oraz rozwiązanie wielu ciekawych zagadek. W nagrodę dzieci otrzymały węża, który pozwoli im bezpiecznie przemieszczać się podczas spacerów. Na koniec maluszki zatańczyły razem z przybyłymi gośćmi do piosenek o tematyce świątecznej.

Starszacy przeszli prawdziwy kurs udzielania pierwszej pomocy. Przede wszystkim dowiedzieli się, że nie można się bać i trzeba reagować oraz pomagać. Trzy podstawowe rzeczy już na zawsze pozostaną w ich pamięci: sprawdź, zadzwoń, uciskaj.

Dzieci otrzymały medale, dyplomy oraz odblaskowe plecaki i opaski, które sprawią, że będą bardziej widoczni podczas spacerów.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, bo może uratować ludzkie życie.

Dyrekcja Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy pragnie złożyć podziękowania ratownikom medycznym z Pleszewskiego Centrum Medycznego za odwiedzenie przedszkolaków.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć tacie Tymka z grupy Krasnale, który był pomysłodawcą i  organizatorem dzisiejszego spotkania.

Następne warsztaty odbędą się już wiosną 😊

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content