Poranek Poetycki

„Książka uczy, bawi, wychowuje” – pod takim hasłem dnia 11 maja odbył się w naszym Przedszkolu uroczysty Poranek Poetycki, który rozpoczął inaugurację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gośćmi Poranka Poetyckiego byli: Burmistrz Michał Pyrzyk, Wiceburmistrz Jacek Szczap, Kierownik Referatu Oświaty Mariusz Król oraz Główny Specjalista ds. Oświaty Elżbieta Kordylewska. Tego dnia dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały interpretację wierszy ulubionych poetów literatury dziecięcej: Jana Brzechwy
i Juliana Tuwima. Na program złożyły się wiersze: „Abecadło”, „Kaczka dziwaczka”, „Żuk”, „Lokomotywa”, „Okulary”, „Sum” i „Słoń Trąbalski”. Była to pełna wrażeń i doznań artystycznych podróż po krainie poezji, a także okazja do poznania i przypomnienia twórczości polskich poetów, którzy od lat uczą, bawią i rozwijają wyobraźnię młodych odbiorców. Było bardzo ciekawie, inspirująco i wesoło. Dzieci w swoich rolach czuły się naturalnie i swobodnie. Po udanych występach mali artyści otrzymali dyplomy, upominki w postaci książek oraz ogromne brawa od wszystkich obecnych słuchaczy.
Na zakończenie pan Burmistrz podziękował przedszkolakom za wspaniałe występy i na ręce dzieci wręczył pamiątkowe albumy o zwierzętach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content