Śpiewające przedszkolaki XXVI Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2023

Dziś w Miejskim Domu Kultury odbył się powiatowy etap 26. Festiwalu Śpiewających Przedszkolaków – Czerwonak. Małych wokalistów ocenili jurorzy w składzie: Marta Kaniewska – przewodnicząca jury z Gminnego Ośrodka Sokół w Czerwonaku, Przemysław Stadnik – muzyk, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Słupcy oraz Anita Herudzińska – Dyrektor MDK w Słupcy. . Gospodarzem imprezy jest słupeckie Przedszkole nr 4 „Jarzębinka”.

Festiwal ma już swoją ugruntowaną pozycję w programie wydarzeń kulturalnych powiatu słupeckiego. Dzisiejszy festiwal odbywał się pod hasłem: „Kolorowe śpiewanie ”. Jest on doskonałą formą zabawy dla przedszkolaków z możliwością popularyzowania piosenki dziecięcej. Festiwal pozwala wspomagać rozwój najmłodszych w kontakcie z muzyką, rozwijać zainteresowania muzyczne z możliwością publicznej prezentacji oraz wyobraźnię i muzykalność, propagować tradycje wspólnego śpiewania, rozbudzić u młodych wykonawców zamiłowania do śpiewu i muzyki. W eliminacjach zaprezentowało się 22 śpiewających przedszkolaków.

Przedszkole nr 2 „Miś” reprezentowali: Adam Dymowski, Hanna Lewandowska, Maja Tucholska oraz tancerze: Franciszek Ziarniak, Julia Szczap, Natalia Manc, Liliana Meller, Oliwia Głowala.

Jurorzy mieli trudne zadanie w podjęciu decyzji, kto będzie reprezentował miasto i powiat słupecki podczas eliminacji rejonowych, które odbędą się już w najbliższą sobotę (20.05) w Koninie.

Wśród wyróżnionych z naszego przedszkola został Adam Dymowski z grupy V Wiewiórki, któremu składamy ogromne gratulacje, tak jak wszystkim przedszkolakom, które pokonały strach, obawy, tremę i tak dzielnie się zaprezentowały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content