Święto Niepodległości w przedszkolu

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w przedszkolu obchodziliśmy kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem działań było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny.
Również tego dnia wzięliśmy udział w odśpiewaniu hymnu przed sztandarem. Dzieci ze wszystkich grup dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski.
Można było zobaczyć łezkę wzruszenia w oku pań i dzieci, co świadczyło o tym, że z pewnością ta uroczystość zapadnie wszystkim w pamięci.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Dziękujemy grupie Stokrotek za przygotowanie apelu, podczas którego dzieci wierszami i piosenkami przybliżyły historię tamtego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content