Grupy

Swiat Pogody .pl

Stokrotki

Witamy na stronie Stokrotek

WITAMY PO WAKACJACH!

„W przedszkolu jak w domu”

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,

idą z rodzicami do przedszkola dzieci.

W przedszkolu zabawek i książek bez liku.

Każdy ma miejsce przy małym stoliku.

Razem z naszą panią pilnie się uczymy.

Gdy czas na zabawę, chętnie się bawimy.

Powiem wam coś jeszcze, nie mówcie nikomu,

że my się czujemy w przedszkolu jak w domu!

W roku szkolnym 2022/2023
w grupie Stokrotki będziemy
pracować w oparciu o program
wychowania przedszkolnego
„Wokół przedszkola”
Autorzy programu: Małgorzata Kwaśniewska, Joanna Lendzion,
Wiesława Żaba-Żabińska
Wydawnictwa MAC

Panie pracujące w grupie

Nauczycielki:
mgr Iwona Mikołajczak
mgr Katarzyna Kujawa

Pomoc nauczyciela:
Małgorzata Staszak

Swiety mikolaj: wektory i ilustracje do darmowego pobrania | Freepik

5 – 9 GRUDNIA – CORAZ ZIMNIEJ

Tematy dni: 1. Ogrzewamy mieszkania, 2. Lód i lody, 3. Ciepło – zimno, 4. Wełniana historia, 5. Zimowe stroje zwierząt

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu kontynuujemy temat nadchodzącej zimy. Rozmawiać będziemy o sposobach ogrzewania mieszkań w okresie zimowym. Poznamy ekologiczne sposoby pozyskiwania ciepła. Dowiemy się, kiedy jest ciepło, a kiedy zimno – poznamy działanie termometru, nauczymy się  wskazać temperaturę wysoką i niską. Dowiemy się też jak dostosować ubranie do warunków atmosferycznych. Dowiemy się również, że wełna daje mam ciepło, poznamy  sposób jej pozyskiwania. Poznamy kolejną literę y, Y – nauczymy się  wysłuchać ją na końcu i w środku wyrazów. Odczytywać będziemy wyrazy i zdania z poznanymi literami. Dużo czasu poświęcimy na usprawnianie motoryki małej. Poznamy również cyfrę 5, będziemy przeliczać i porównywać  zbiory 5-elementowe.

Rozwijać będziemy także zainteresowania przyrodnicze – dowiadywać się, w jaki sposób natura przygotowuje zwierzęta leśne do przetrwania zimy.

12- 16 GRUDNIA – ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA

Tematy dni: 1. Życzliwość wokół nas, 2. Świąteczne dekoracje, 3. Świąteczne prezenty, 4. Razem zaśpiewajmy kolędę, 5. Kuchnia pachnąca Świętami

Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu będziemy przygotowywać się do świąt Bożego Narodzenia. W naszej sali stoi ubrana przez nas choinka, czekamy na Świętego Mikołaja i prezenty od niego. Rozmawiać będziemy o ważnej wartości, jaką jest ŻYCZLIWOŚĆ. Dowiemy się, jakie potrawy przygotowuje się na kolację wigilijną. Poznamy zwyczaje świąteczne: dzielenie się opłatkiem, przygotowanie dodatkowego nakrycia dla niespodziewanego gościa, układanie sianka pod obrusem, kosztowanie 12 potraw przy wigilijnym stole. Będziemy dekorować świąteczne pierniczki. Przy choince słuchać kolęd i pastorałek, niektóre z nich wspólnie zaśpiewamy. Ćwiczyć będziemy pamięć dowolną – nauczymy się wiersza o tematyce świątecznej. Nadal bawić będziemy się głoskami i literami, odczytywać teksty, układać wyrazy.

Rozwijać będziemy nasze talenty plastyczne, usprawniamy dłonie podczas zabaw plastycznych i technicznych. Lubimy zimowe zabawy na świeżym powietrzu – będziemy zjeżdżać na sankach, lepić kule śniegowe, rzucać śnieżkami do celu (oczywiście jeśli spadnie upragniony przez wszystkich śnieg).

19 -30 GRUDNIA – WESOŁYCH ŚWIĄT!

Tematy dni: 1. Z życzliwością do innych, 2. Jesteśmy aktorami, 3. Koncert Świąteczny, 4. Przedszkolna Wigilia,

Drodzy Rodzice!

Przed nami kolejny tydzień, podczas którego rozmawiać będziemy o świętach Bożego Narodzenia. Pielęgnować będziemy tradycje świąteczne. Pojedziemy na wycieczkę do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Uczestniczyć tam będziemy w warsztatach i sami ozdabiać będziemy swoje bombki. Poznamy również proces wytwarzania tak pięknych ozdób choinkowych. Okres przedświąteczny to pracowity czas. Z przyjemnością wykonamy kartki świąteczne – będą one miłym prezentem dla naszych najbliższych. Przystrojona świątecznie choinka stwarza odpowiedni nastrój do wspólnego śpiewania i kolędowania. W tym tygodniu zaprezentujemy naszym najbliższym to czego długo się uczyliśmy … Jednak pozostanie to naszą słodką tajemnicą, zapraszamy już dziś naszych Kochanych Rodziców na Koncert Świąteczny, który odbędzie się  21 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Odwiedzi nas również Święty Mikołaj i będziemy uczestniczyć w Wigilii Przedszkolnej – składać sobie nawzajem życzenia, dzielić się opłatkiem. Wykonywać będziemy również dużo prac plastyczno – technicznych oczywiście związanych ze świętami.

Skip to content